DentaPoint Whatsapp

Whatsapp İletişim

Alsancak Şube
Whatsapp Hattı

+90 (543) 526 76 70

Karşıyaka Şube
Whatsapp Hattı

+90 (542) 526 76 70

Dental İmplant. İmplant Tedavisi İzmir

Dental İmplant

Eksik dişler tatlı görünür ancak sadece çocuklarda. Erişkinlerde eksik dişin olması hem sağlık hem de estetik olarak problemler doğurur. Eksik dişlerden kaynaklı etkin çiğnememe veya tek taraflı çiğneme; sindirim problemi, dişlerde kaymalar, eklem ağrıları, dişlerde çürükler, çene kemiğinde erime gibi geniş bir bantta pek çok probleme sebebiyet verir. Ön bölge dişlerindeki eksiklik ise olası estetik problemlerle beraber psikolojik problemlere kapı aralar. Bu eksik dişler implantlar sayesinde rehabilite edilebilir. Dentapoint İzmir implantta uygulanan her implantla ilgili kayıtlar tutulur ve bu kayıtlar implant sertifikaları ile sizlere teslim edilir. Dünyanın her yerinde bu sertifikalar sayesinde olası problemleriniz kolaylıkla çözülür.

Dental implant antalya

Dental ( diş) implant nedir?

Dental implantlar eksik diş bölgesine diş yapılabilmesi çeneye uygulanan titanyum esaslı yapay bir diş köküdür. Diş hekimliğinde gelinen son teknoloji olan diş implant uygulaması tek veya çoklu diş eksikliğinde sağlam dişleriniz kesilmeden , eksik dişlerin tamamlanmasına olanak sağlar. Diş implant uygulamasının bir başka avantajı ise diş çekimi sonrasında çene kemiğinde oluşmaya başlayan kemik erimesinin de önlenmiş olmasıdır.

Diş implant uygulamasının tedavi süresi ne kadardır?

Diş implant uygulamasının tedavi süreci klasik diş hekimliği tedavilerine göre biraz uzundur. Bu süre 2-4 ay arası değişkenlik gösterir. Bu sürenin uzun olmasının sebebi uygulanan implantın titanyum yüzeyi ile çene kemiği arasındaki kaynaşmanın biraz zaman almasıdır. İmplant uygulaması yapıldıktan sonra hasta 2-4 ay zaman süresince bekletilir. İmplant çene kemiğine kaynaştıktan sonra 1 hafta içinde üzerine diş yapılır.

Diş implantın avantajı nedir?

  • Hareketli protezlerden kurtulmanızı sağlar
  • Sağlam dişleriniz köprü gibi protez uygulamaları için kesilmek zorunda kalmaz.
  • Diş çekimi sonrası oluşacak çene kemiği erimesinin önüne geçilir.
  • Estetik ve fonksiyon açısından tüm beklentiyi karşılar.

Diş implantı ameliyatı zor mudur?

Diş implantı ameliyatları kesinlikle ağrısızdır. İşlem esnasında uygulanan lokal anestezi sayesinde ağrı , sızı olmaz. Operasyon öncesi reçete edilen ilaçların düzgün kullanımı ve antiseptik gargaralar sayesinde operasyon sonrası ağrı gerçekleşmez.

Diş implantı sonrası yüzüm şişer mi?

Operasyon sonrası düzenli kullanılan ilaçlar sayesinde ve uygulanan soğuk kompres etkisi ile ödem azalacak ve şişlik olmayacaktır. Bazı vakalarda yanakta hafif renk değişimi ve şişlik olsa bile ağrı tamamen kontrol altındadır.

Dikişsiz implant uygulaması mümkün mü?

Tek diş implantlarında ve çekim sonrası implant uygulamasının bazı vakalarında dikişşiz olabilir.

Diş implantlarının zarar verme ihtimali var mıdır? Bazen diş implantını vücut kabul etmiyor diyorlar doğru mudur?

Dental implantlar ( diş implantı ) zararlı değildir. Titanyumdan üretilir. Titanyum : Toksit içermeyen biyo uyumu çok iyi olan kıymetli metaldir. Vücudun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Diş implantı bana uygun mudur? Hangi hastalıklarda implant uygulanmaz.?

Kontrol altına alınamayan diyabet , hipertansiyon gibi sistemik hastalıklar ve yakın zamanda radyoterapi , kemoterapi görmüş olma durumları dışında implant uygulaması uygun değildir. Bu tür sistemik problemler dışında implant her kişiye uygulanabilir. Röntgen muayenesi sonrasında implant uygulanacak bölgede yeterince kemik yoksa bile öncelikle kemik tozu ( greftleme) operasyonları ile implant öncesi sağlıklı kemik elde etmek mümkündür.

Sigara içiyorum implant yapılabilir mi?

Yapılan tüm araştırmalarda sigara kullanımının implant başarısını olumsuz etkilediğini göstermiştir. Ortalama bir sigara kullanıcısına implant uygulanabilir. Ancak sigara kullanımını operasyon sonrası kısıtlaması gerekir.