DentaPoint Whatsapp

Whatsapp İletişim

Alsancak Şube
Whatsapp Hattı

+90 (543) 526 76 70

Karşıyaka Şube
Whatsapp Hattı

+90 (542) 526 76 70

Zirkonyum Diş. Zirkonyum Kaplama İzmir

Klasik metal altyapılı diş ve köprülerin altında kullanılan siyah metal altyapının yerine kullanılan beyaz estetik bir alaşımdır. Daha çok estetik amaçlı olarak kullanılan zirkonyum dişler ; beyazlatma ile elde edilemeyen beyaz dişlerin oluşturulmasında ve tüm gülüş tasarımlarında kullanılabilir.

Zirkonyum Kaplama İzmir

Tek veya çoklu diş eksikliğinde , diş çapraşıklığının olduğu durumlarda , renk ve şekil bozukluklarda hem estetik hem de fonksiyonel bir çözüm olur.

Alt yapısında herhangi bir metal içeriği yoktur bu sayede ışığı daha iyi geçirir ve doğal dişi mükemmel şekilde taklit eder. İzmir zirkonyum diş merkezi Dentapoint ağız ve diş sağlığı polikliniğinin kendi labaratuarında üretilen zirkonyumlarda istediğimiz renk ve şekilde zirkonyum dişler üretebiliyoruz. Bu sayede doğal dişin erişemediği beyazlıkta bir gülümsemeye sahip olabiliyorsunuz.

Zirkonyum diş nedir?

Klasik metal altyapılı diş ve köprülerin altında kullanılan siyah metal altyapının yerine kullanılan beyaz estetik bir alaşımdır.

Zirkonyum dişler nerelerde kullanılır ?

Daha çok estetik amaçlı olarak kullanılan zirkonyum dişler ; beyazlatma ile elde edilemeyen beyaz dişlerin oluşturulmasında ve tüm gülüş tasarımlarında kullanılabilir. Tek veya çoklu diş eksikliğinde , diş çapraşıklığının olduğu durumlarda , renk ve şekil bozukluklarda hem estetik hem de fonksiyonel bir çözüm olur.

Estetik açıdan zirkonyum dişlerin avantajları nelerdir?

Alt yapısında herhangi bir metal içeriği yoktur bu sayede ışığı daha iyi geçirir ve doğal dişi mükemmel şekilde taklit eder. İzmir zirkonyum diş merkezi Dentapoint ağız ve diş sağlığı polikliniğinin kendi labaratuarında üretilen zirkonyumlarda istediğimiz renk ve şekilde zirkonyum dişler üretebiliyoruz. Bu sayede doğal dişin erişemediği beyazlıkta bir gülümsemeye sahip olabiliyorsunuz.

Zirkonyumun dişlerin diş eti uyumu nasıldır?

Tamamen biouyumlu bir materyal olan zirkonyumda 3 boyutlu cad-cam sistemleri ile üretilen zirkonyum altyapılar sayesinde diş eti uyumu çok iyi olmakta diş etinin altına giren zirkonyum kenarları oldukça ince ve cilalı olmaktadır. Bu sayede plak birikimi gerçekleşmez ve diş eti sağlığı korunmuş olur.

Metal alerjisi olanlar kullanabilir mi?

Zirkonyumun içeriğinde kesinlikle metal içeriği bulunmaz bu sayede hem ön ve hem arka grup dişlerde kullanılabilir. Ağız içi tüm sert ve yumuşak dokulara uyumludur. Alerjik reaksiyon gerçekleşmez.

Zirkonyum uygulaması esnasında ağrı hisseder miyim?

Tedavi esnasında lokal anestezi uygulanır bu sayede herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlemden sonra hasta henüz hekim ünitinden kalkmamışken geçici dişler uygulanır. Dişlerinizle aynı renkte olan bu geçiciler sayesinde herhangi bir ağrı sızı hissedilmez. Çok az hastada aşırı hassasiyete bağlı olarak seans aralarında hafif sızlama olsa da tedavi bitimiyle beraber bu durum ortadan kalkar.

Zirkonyum dişler ağzımda tat değişikliği yapar mı?

Zirkonyum dişler ağızda herhangi bir tat değişimine sebep olmaz. Kullanılan malzemeleri biyouyumluluğu sayesinde hem tat değişiminin önüne geçilir hem de zirkonyum dişlerin yüzeyi cilalı olduğu için plak birikimine bağlı tat değişikliği oluşmaz.

Zirkonyum dişler ilerde renk değişikliği yapar mı?

Zirkonyum dişlerin yüzeyi tamamen pürüzsüz ve cilalı şekildedir bu sayede herhangi bir plak birikimine müsaade etmez ve renk değişimi olmaz.

Zirkonyum kaplamaları ilerde değiştirmek istersem doğal dişime zarar gelir mi?

Eski zirkonyum kaplamalarınız kesilerek çıkartıldığı için dişlerinize zarar gelmez. Dişlerinizin üzerine tekrar zirkonyum uygulanabilir.

Zirkonyum kaplama dişler nasıl uygulanır?

Metal altyapılı porselen dişlerde olduğu gibi zirkonuyum dişlerde de dişler bir miktar madde kaybına uğrar. Dişlerin istediğiniz şekilde renk, desen ve forma sahip olması için bu doku kaybının olması şarttır. Diş kesiminden sonra hastadan ölçü alınır ve hastanın geçici dişleri takılır. Alınan ölçüler ağız içi tarayıcılar ile sanal ortama aktarılır zirkonyumların sanal tasarımı gerçekleştirilir. Üç boyutlu kazıyıcılarda zirkonyum dişleriniz hazırlanır. Prova ile kendi ağzınızda rengini şeklini desenini kontrol eder istekleriniz doğrultusunda tasarımlar yinelenir. Kendi doğal kusursuz gülüşün ortaya çıktıktan sonra zirkonyumlar biyouyumlu bir yapıştırıcı ile uygulanır.

Zirkonyum kaplama dişler için dişlerimden ne kadar madde kaybı oluşur?

Zirkonyum estetik kaplama dişler için dişlerinizdeki madde kaybı lamine uygulamalara göre daha fazla metal altyapılı porselen kaplamalara göre daha azdır. Ortalama dişinizi her kenarından 1.5 mm aşındırma yapılır.

Zirkonyum estetik kaplama yapı esnasında estetik problem yaşar mıyım?

İzmir zirkonyum estetik diş merkezi özel Dentapoint adsp de dişlerinizin kesimine takiben ölçü alınır ve henüz hekim koltuğundan kalkmadan geçici dişler hazırlanır. Alınan ölçülerden biri zirkonyum için kullanılırken diğeri estetik ön izleme geçiciniz için kullanılır. Geçici dişlerinizi sadece 4 günlüğüne kullanacak olsanız bile 3 boyutlu kazıyıcılarda hazırlanan geçicileriniz oldukça estetiktir. Zirkonyumlar için bir ön izleme olması sayesinde kendi istekleriniz doğrultusunda zirkonyumun hazırlanması da daha kolay olur.

Zirkon estetik dişler kırılgan mıdır ? kırılmasının önüne nasıl geçilir?

İzmir zirkonyum estetik dişler uygulanırken hastanın tüm çiğneme alışkanlıkla önceden tespit edilir. Özellikle diş sıkma problemi olan hastalarda zirkonlar hazırlanırken arka gurup çiğnemede etkili olan dişler monolith ( saf zirkonyum ) esaslı hazırlanır bu sayede kırılma gerçekleşmez. Zirkonyumun genleşme katsayısı doğal dişle aynı olduğu için ısı altında yıpranıp düşmesi de söz konusu değildir.

Diş eti hastalığı olan bireylerde estetik zirkon diler uygulanır mı?

Öncelikle diş eti hastalığınızın tipi teşhis edilir. Teşhis sonrası gerekli tedaviler yapılıp diş eti sağlığınız geri kazanıldıktan sonra estetik zirkon diş uygulaması yapılır.