DentaPoint Whatsapp

Whatsapp İletişim

Alsancak Şube
Whatsapp Hattı

+90 (543) 526 76 70

Karşıyaka Şube
Whatsapp Hattı

+90 (542) 526 76 70

Porselen Kaplamalar. Porselen Diş Kaplama

Metal altyapı kullanılmadan yüksek basınç altında sıkıştırılmış kristal seramik çekirdek üzerine yapılan ful porselen kaplamalardır. Tamamı seramikten oluşur altyapısında metal veya zirkon gibi altyapılar bulunmaz. Full porselen dişler de denir. Metal altyapının bulunmaması , ful seramik olması ışığın daha iyi geçirmesi ve istenilen formun ve inceliğin daha iyi verilmesine olanak sağlar. Empress kaplamanın yapıştırılırken kullanılan yapıştırıcı ve ful seramik kaplama bukalemun etkisi ile doğal dişin rengini birebir taklit eder. Daha sağlıklı ve sizin için en estetiği olan doğal gülümsemeniz oluşmuş olur.

Image

Empress ( full porselen ) diş nedir?

Metal altyapı kullanılmadan yüksek basınç altında sıkıştırılmış kristal seramik çekirdek üzerine yapılan ful porselen kaplamalardır. Tamamı seramikten oluşur altyapısında metal veya zirkon gibi altyapılar bulunmaz. Full porselen dişler de denir.

Emress kaplamalar nasıl daha doğal görünür?

Metal altyapının bulunmaması , ful seramik olması ışığın daha iyi geçirmesi ve istenilen formun ve inceliğin daha iyi verilmesine olanak sağlar. Empress kaplamanın yapıştırılırken kullanılan yapıştırıcı ve ful seramik kaplama bukalemun etkisi ile doğal dişin rengini birebir taklit eder. Daha sağlıklı ve sizin için en estetiği olan doğal gülümsemeniz oluşmuş olur.

Empress (ful seramik ) kaplamayı hangi dişinize yaptırabilirsiniz?

Full seramik ( empress) kaplamaların en büyük avantajı oldukça doğal ve estetik olmalarıdır. Bu avantaj gözetilerek yapılan gülüş dizaynlarında daha çok alt ve üst çenede keser , köpek ve küçük azı dişlerinize uygundur. Gülme hattınızın içinde yer alan bu dişlerdeki tek diş eksikliği de empress kaplamalarla restore edilebilir.

Empress kaplamaları hangi dişinize yaptıramazsınız?

Çiğneme kuvvetinin çok arttığı , dişlerinizin çok fazla lateral harekete maruz kaldığı arka gurup azı dişlerinde empress kaplamalar tercih edilmez. Kırılma gibi bir risk taşıdığından kaynaklı empress köprüler de çoklu diş eksikliğinde uygulanmaz. Bu tür çoklu diş eksikliğinde zirkonya ile desteklenmiş porselen kaplamlar daha etkindir.

Empress kaplama seansları uzun sürer mi ?

Her biri 45 dk lık 2 seansta empres kaplamalarınız uygulanır.

Yapıştırıldıktan sonra kolaylıkla yiyip içebilir miyim ?

Kaplamanız yapıştırıldıktan sonra kolaylıkla yiyip içebilirsiniz. Yapıştırmayı takiben hiçbir şey için beklemenize gerek yoktur.

Soğuk sıcak hassasiyeti yapar mı ?

Empress kaplamalar yapıştırılırken kullanılan özel hassasiyet giderici yapıştırıcılar sayesinde hem dişleriniz rehabilite olur rahatlar hem de yapıştırıcının ısı yalıtım etkisi sayesinde hassasiyetler anında durur. Isı altında dişinizin ile full seramik kaplamaların genleşme katsayısı aynı olduğu için hassasiyet gerçekleşmez.

Zamanla diş eti çekilmesi gerçekleşir mi?

Ful seramik kaplamların diş eti uyumu mükemmeldir bu sayede bir çıkıntı yüzey oluşturmaz pilak birikimine sebep olmaz. Ful seramik kaplamaların yüzeyi eşsiz şekilde cilalıdır. Böylelikle bakteri plakları tutunamaz renklenme olmaz ve diş etlerinizi korur.

Zamanla dişimden ayrılabilir mi , düşer mi?

Kesinlikle böyle bir durum gerçekleşmez. Metal altyapılı porselen kaplamalarda böyle bir durumla karşılaşılsa bile ful seramik kaplamalarda yüzey özelliğinden ötürü tutunma çok ileri düzeydedir. Kullanılan yapıştırıcı özeldir ; erimez, kaybolmaz.

Empress kaplamanın altındaki diş çürür mü?,

Kesinlikle hayır. Dijital diş hekimliği kullanılarak Dentapoint estetik labratuarlarında 3 boyutlu cad-cam sistemi ile dişinize bire bir uyumlu olacak şekilde üretilen kaplamalarınız diş uyumu mükemmel olduğu için asla sızıntıya sebebiyet vermez. Sıfır sızıntı sayesinde dişleriniz ağız ortamı ile temasa girmez dişleriniz korunmuş olur. Uyum ve sızınt�� sıfır olduğundan kaynaklı kaplamanın düşmesi, kırılması dişin çürümesi görülmez.

Empress kırılır mı ?

Güçlendirilmiş yapıları sayesinde kırılma gerçekleşmez. Ancak doğal dişler için tehlike arz edebilecek her durum empress dişler içinde geçerlidir.

Zamanla rengi değişir mi?

Cilalı yüzeyleri sayesinde rengini ve formunu sürekli olarak korur.

Ful porselen dişler koku yapar mı ?

Cilalı yüzeyleri sayesinde plak birikimi gerçekleşmez koku yapmaz.

Doku uyumu nasıldır ? alerji yapar mı?

Ful porselen kaplamalarınızın ağız içindeki yumuşak ve sert dokuya biyouyumludur. Alerjik reaksiyon göstermezler.

Bazı metallere alerjim var. Empres alerji yapar mı ?

Empres kaplamalar ful seramikten ve sıkıştırılmış cam kristallerinden üretilir. Metal içermez.

Eski kaplamalarım diş etimde siyah renklenmeler oluşturdu ne yapmalıyım?

Empres kaplamalar metal içermez. Bu sayede renklenme de oluşturmaz. Diş etinizdeki mor -siyah renklenmelerin sebebi eski kaplamalarınızdaki metal içeriktir.

Empress mi zirkonyum mu ?

Her ikisi de güçlendirilmiş porselenden üretilmekle beraber empress kaplamalar ön bilgede ışığı daha iyi geçirdiği için daha sıklıkla kullanılabilir. Arka bölgede veya ön bölgede kuvvete fazla maruz kalan dişlerde zirkonyum daha uygundur.