DentaPoint Whatsapp

Whatsapp İletişim

Alsancak Şube
Whatsapp Hattı

+90 (543) 526 76 70

Karşıyaka Şube
Whatsapp Hattı

+90 (542) 526 76 70

Diş Beyazlatma. Ofis Tipi Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma ( lazerle beyazlatma ) nedir?

Klinik ortamında uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Zaman problemi olan hastalar için uygundur. Klinik ortamında dişlerin öncelikle taşları plakları lekelenmeleri temizlenir. Ardından dişlerin üzerine beyazlatıcı bir pat sürülerek lazer ışınları ile 30 dk ışınlanır. Bu süre sonucunda ağrısız sızısız şekilde dişleriniz etkin şekilde daha beyaz olur. İzmir diş beyazlatma Dentapoint ağız ve diş sağlığı polikliniğinde beyazlatma işlemi 2 seans uygulanarak çok etkin beyazlatma elde edilir.

Image

Dişlerim beyazladıktan sonra dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Beyazlatmayı takiben 2 haftalık süreçte renklendirici gdalarda çay kahve gibi içeceklerden kaçınılmalı etkin şekilde fırçalama yapılmalıdır.

Diş beyazlatmak zararlı mıdır ? Yan etkileri nelerdir?

Diş beyazlatma zararlı bir işlem değildir. Ancak ağrı olmamakla beraber soğuğa karşı 24-48 saatlik süreçte hassasiyet olur. İleri derecede bir hassasiyet olmamakla beraber işlem sonrasında hassasiyetin minimalize edilmesi için İzmir Karşıyaka Dentapoint'te hassasiyet giderici ajanlar uygulanır.

Diş beyazlatma etkisi kalıcı mıdır?

Hasta ağız hijyeni iyi olduğu sürece beyazlatma etkin şekilde 1 yıla kadar devam eder. Hastalarımızın yılda bir defa tek seansla beyazlatmayı tazelemeleri önerilir.

Diş beyazlatma zararları nelerdir daha koyu bir renk olur mu?

Diş beyazlatmanın herhangi bir zararı yoktur. Aksi taktirde kendimize ve sevdiklerimize uygulamazdık. Düzenli fırçalama olduğu sürece beyazlık kalıcıdır. Daha sarı bir renk alma söz konusu değildir.

Ev tipi beyazlatma nedir?

Kişiye özel ölçü alınarak hazırlanan plakların içine yerleştirilen ( % 10–15 ‘lik karbamid peroksid) jeli konulur bu jel ve plak ağıza uygulanarak beyazlatma elde edilir.

Ev tipi beyazlatma ne kadar sürer?

Plak günde 4-6 saat kullanılacak şekilde , 12 -15 gün boyunca uygulanır.

Ev tipi beyazlatmada neye dikkat etmeliyim ? ne kadar jel konulmalıdır?

Ev tipi beyazlatmada dikkat edilmesi gereken en önemli husus beyazlatma jelinin ne kadar konulması gerektiğidir. İlk uygulama İzmir Dentapoint hekimleri gözetiminde olmalıdır. Fazla konulan jel taşar diş etlerine gelirse , diş etleri tahriş olur. Böyle bir durumda diş etlerinize e vitamini içerikli bir kremle ovalamanız gerekir.