DentaPoint Whatsapp

Whatsapp İletişim

Alsancak Şube
Whatsapp Hattı

+90 (543) 526 76 70

Karşıyaka Şube
Whatsapp Hattı

+90 (542) 526 76 70

İZMİR 2023 İMPLANT FİYATI

İmplant diş ücretlerini etkileyen pek çok etken vardır. Bu makalede sizlere bu etkenleri olabildiğince açıklamaya çalışacağız. Bu makale aynı zamanda implant seçiminde de sizlere yardımcı olacaktır.

Image

İzmir İmplant Diş Ücretlerini Etkileyen Etkenler
- Diş hekiminin başarı ve tecrübesi
- Kullanılan implantın kalite ve başarısı
- İmplamtın üstüne yapılacak dişin kalite ve malzeme cinsi
- İmplant ile diş bağlantısı ( abutment ) seçeneği

Bu etkenlerim hepsi implant diş ücretini doğrudan etkiler. Bunları sizlere fikir vermesi açısından biraz daha açıklaya çalışacağız

Diş Hekiminin Başarı ve Tecrübesi

- Pek tabi ki Diş hekiminin başarısı ve tecrübesi uygulama cerrahi ücretini doğrudan etkiler . Bu sadece Fiş hekimliğinde veya tıp mesleklerinde değil ; tüm iş kollarında başarılı ve tecrübeli bireyler karşılığını aşmak istediklerinden ücret noktasına daha çoğunu talep eder . Bu ücret karşılığında her meslek gurubunda her birey daha başarılı hizmet alır .

- Kullanılan diş Implantının kalitesi doğrudan etkilidir. Pek çok ülkenin pek çok segmentte farklı implantları mevcuttur. Bu implantlar arasında Alman malı implant ve İsveç malı implantlar kalite ve deneyim noktasında daha da ilerdedir . Firmalardan dövize endeksli olan diş implantları da uygulama ücretini etkiler . Yerli implant markalarının alım maliyeti daha düşük olduğu için daha ucuza uygulandığı gibi ; Nobel implant , Strauman implant , Bicon implant gibi başarısını kanıtlamış implantların ücretleri daha yüksektir.

- İmplant yapay bir kök gibi düşünülebilir . Üzerine gelecek diş ise imlalanta fonksiyon katar . Yapılacak dişin estetik zirkonyum diş olması , metal altyapılı porselen diş olması , akrilik protez olması , Toronto protez olması gibi durumlara göre implantın uygulama ücretini doğrudan etkiler.

- Abutment farkı : Diş ile İmplantı birbirine bağlayan yapı abutmenttir. Kuvvetlendirilmiş kaliteli paslanmaz çelikten üretilen abutmentler tasarımsal olarak farklılık gösterir bu da İzmir implant diş fiyatını etkiler . Vidalı implant diş , vidasız implant diş gibi seçeneklere bağlı olarak abutment fiyatları değişir ve bu da uygulama ücretini etkiler.

We work passionately to create the youngest smiles for patients who need their natural teeth replaced.

If your teeth are damaged in a way that makes it impossible to reconstruct with a filling, or if one or more of your teeth are missing, we can give your face a smile as well as a strong bite and speaking ability with the use of Dental Implants. Dental Implant is an artificial Dental Implant tooth root made of titanium and placed in the jawbone to restore the function and aesthetics of missing teeth. Over time, this artificial Dental Implant tooth root fuses with the jaw and palate bone and is the best alternative to natural tooth roots.